تاریخچه

هلدینگ محسنیان با استمداد از الطاف الهی از سال ۱۳۴۰ فعالیتهای تولیدی-خدماتی خود را آغار نمود .
این گروه با سابقه حدود نیم قرن فعالیت در زمینه صادرات و واردات محصولاتی اعم از سویا ، ذرت دامی ، گندم ، جو ، کنجد ، روغن و غیره ، قطبی شناخته شده در بازارهای کشور عزیزمان ایران اسلامی می باشد.هلدینگ  محسنیان در زمینه های مختلف صنعت و ساختمان، اجتماعی وکشاورزی و دام و طیور به فعالیت می پردازد.

 

untitled-2 

۱- کشاورزی و دام وطیور

۱-۱- شرکت فجر امید ایرانیان:

هلدینگ محسنیان در دهه ۴۰ شمسی با هدف فروش تامین و فروش نهاده های خوراک دام و طیور تاسیس گردید و این گروه در سال ۱۳۸۴ تصمیمی اتخاذ کرد که فعالیتهای بازرگانی خود را در غالب شرکتی به نام فجر امید ایرانیان ادامه دهد . این شرکت سهم ۳۰ درصدی از بازار دام و طیور ایران را در برهه ای از زمان را داشته است و در زمینه صادرات و واردات محصولاتی اعم از سویا ، ذرت دامی ، گندم ، جو ، کنجد ، روغن و غیره می پردازد.

سال تاسیس:۱/۰۴/۱۳۸۴                                            سال بهره برداری:۸۴

تعداد کارکنان:۱۰                                                     

 

۱-۲- مرغ تک:

شرکت مرغ تک در سال ۱۳۵۲ جهت تاسیس مجتمع کشت و صنعت و امور تجاری داخلی و خارجی به ثبت رسید. پس از خرید زمین و دریافت مجوزهای لازم جهت تاسیس دامپروری و مرغداری در سال ۱۳۵۴ بنا به نیاز آن زمان و مسائل اقتصادی مقدمات احداث یک واحد مرغداری به ظرفیت ۴۰۰۰۰۰ قطعه مرغ تخم گذار و ۱۷۰۰۰۰ قطعه پرورش پولت آماده و عملیات کشت و زراعت در زمینهای خریداری شده ( به مساحت ۱۴۰ هکتار ) آغاز گردید. این واحد یکی از بزرگترین و مجهزترین واحدهای تولید و پرورش مرغ تخم گذار در ایران محسوب می شود.

همچنین این مجموعه مجهز به استخر پرورش ماهی و گلخانه جهت کشت گیاهان گلخانه ای میباشد.

سال تاسیس:۱۳۵۲                                          سال بهره برداری:۱۳۵۴

تعداد کارکنان:۱۲۰                                                   

 

 

 

۱-۳- گروه نرم افزاری مرغانه

این تیم از مهر ماه سال ۱۳۸۴ شروع به فعالیت در حیطه صنعت طیور نمود ، و در طول این چند سال ، همواره با نوآوری و بهینه سازی سیستم و بهره گرفتن از تئوری ها و منابع علمی به روز سعی در ارتقاء سطح کیفی و مدیریتی واحدهای مرغداری داشته است .

این تیم شامل متخصصین رشته مهندسی نرم افزار ، مهندسی صنایع ، مالی و طیور می باشد. که  با تلفیق دانش متخصصین، تجریه بزرگان و نیروی جوانی تمام تلاش خود را برای تولید و ارائه سیستمی کارآمد نمود.

سال تاسیس:    ۸۴                                                                        سال بهره برداری:۸۴

تعداد کارکنان :۱۰                                                           

 

۱-۴- سها آگرین تک

شرکت سها آگرین تک از سال ۱۳۹۳ با هدف فعالیت در زمینه افزودنی ها و مکمل ها، تجهیزات و مشاوره در زمینه های دامپروری و دامپزشکی آغاز به کار نمود. نیروهای متخصص و فعال در این مجموعه نزدیک به ۱۴ سال در این صنعت فعالیت داشته و صاحب تجربه اند.

شرکت سها آگرین تک به عنوان یک شرکت متخصص در زمینه تولید و توزیع افزودنی های مورد نیاز در صنعت دام و طیور ، فعالیت می نماید.

هدف موسسان این شرکت، عرضه محصولاتی بر پایه اصول علمی می باشد. بر این اساس، بخش تحقیق و توسعه شرکت با هدف بررسی نیاز ها و رفع احتیاجات علمی و عملی مصرف کنندگان پایه گذاری گردیده است.

کلیه محصولات عرضه شده در این شرکت توسط آزمایشگاه های معتبر و دانشگاهی، آنالیز شده و با تکیه بر این پشتوانه، محصولات خود را در این صنعت عرضه  می نماید.

شرکت سها آگرین تک در حال حاضر دفتر فروش مرکزی جوش شیرین پترو طرح پارس مشهد می باشد.

محصولات این شرکت شامل جایگزین شیر گوساله روماک ام پی، مکمل شیر گوساله روماک اکسترا، پروتئین ذرت لیستو دستگاه بلوس e-cow و مخمر زنده اکتی ساف (بایوساف سابق) محصول شرکت لزفر فرانسه می باشد.

شرکت سها آگرین تک دانش فنی، نوآوری، شبکه توزیع گسترده و تکریم مشتری را به عنوان تعهد خویش سرلوحه کار قرار داده است.

سها آگرین تک صرفاً یک شرکت بازرگانی نیست بلکه مجموعه ای از متخصصین در حوزه های تغذیه دام وطیور، بیماری ها و مدیریت  می باشد که راه کارهای جامع، علمی و نوین مبتنی بر تکنولوژی های مدرن را برای افزایش بهره وری در واحدهای پرورش دام ارائه می کند.

سال تاسیس:    ۹۳                                           سال بهره برداری:۹۳

تعداد کارکنان:۱۵                                                     

 

۲- اجتماعی:

۲-۱- خیریه فجر محسنیان

مؤسسه خیریـه فجر محسنیـان به شماره ثبت ۱۱۴۵۸ به منظور انجام فعالیت های خیریه و سازماندهی آنها توسط گروه صنعتی و کشاورزی محسنیان در راستای نیل به اهداف والای انقلاب اسلامی در سال ۱۳۷۷ تاسیس گردید  از جمله فعالیت این خیریه احداث هنرستان حضرت ولی عصر میباشد، هنرستان فنی و کشاورزی حضرت ولی عصر در استان قزوین شهرستان آبیک شهرک ناصر آباد احداث شده است و در این هنرستان دانش آموزان در گروه های آموزشی حسابداری، برق، کشاورزی، پرورش ماهی و کامپیوتر به تحصیل مشغول هستند. از امکانات این هنرستان می توان به کتابخانه مجهز، امکانات ورزشی (زمین فوتبال، والیبال و بسکتبال) و کارگاه برق اشاره نمود.

 

سال تاسیس:۱۳۷۸                                                      سال بهره برداری:۷۸

                                                                              

۳- صنعت و ساختمان

۳-۱- شرکت تولیدی و بازرگانی رضا

در سال ۱۳۶۴ در زمینی به مساحت ۱۵۰۰۰ متر مربع شامل ۱۰۰۰ متر سالن تولید و دپو سالن آبکاری ۲۰۰ متری با استقرار ماشین آلات آلمانی شروع به کار کرد.

سال تاسیس:    ۶۴                              

۳-۲- آرشین تک

شرکت آرشین تک دارای سابقه طراحی نما به صورت کلاسیک و پست مدرن و تلفیق متریال های مختلف و طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. و همچنین توانایی اجرای انواع نما و دکوراسیون داخلی را هم دارا می باشد.

سال تاسیس:    ۹۱                                           سال بهره برداری:۹۳

                                                                       

۳-۳- خانمان

شرکت خانمان در سال ۱۳۵۰ به عنوان شرکت ساختمانی در تهران به ثبت رسید .اما این شرکت در سال ۱۳۶۰ تصمیم به گام نهادن در عرصه تولید قطعات بتنی نمود لذا از آنجاییکه در سال مذکور اجازه تاسیس کارخانه تنها در فاصله ۱۲۰ کیلومتری تهران مجاز بود این شرکت اقدام به خرید زمینی بالغ بر۲۴ هزار متر در جاده قزوین با زیر بنایی حدود ۲۳۰۰ متر مربع نمود.

سال تاسیس:    ۱۳۵۰                                                  سال بهره برداری:۱۳۶۰

                                   

۳-۴- شرکت مقوا و شانه تخم مرغ ایران

شرکت تولید شانه تخم مرغ ایران بطور رسمی از سال ۱۳۷۸ با استقرار و ساخت ماشین آلات جدید و به روز شروع به کار مجدد نمود .

ماشین آلات جدید با تکنولوژی جدید و طراحی داخلی به طور کامل به دست توانمند مهندسان ایرانی طراحی و ساخته شد. از مزایای دستگاه سرعت نسبتاً کافی ( حداکثر ۲۰ شانه در دقیقه ) و کیفیتی مناسب در تولید آنها می باشد ، که حجم تولید بالائی را فراهم آورده است.

سال تاسیس:    ۱۳۷۸       

سال بهره برداری:۱۳۷۹

                                                                      

نقاط عطف فعالیت های مجموعه

 

untitled-1

 

مشتریان مجموعه

۶

۲

۵

۴

 

۱۰۹